اطلاعات دکوراسیون

چیدمان مغازه لباس فروشی و طراحی

خرده فروشان مدت زمان طولانی است دور هم جمع شده اند و چیزی که می دانیم این است که روش های مختلفی در رابطه با طراحی خرده فروشی و راه اندازی چیدمان فروشگاه وجود دارد. با این حال، برخی استراتژی های طراحی مشترکی نیز وجود دارند که همه خرده فروشان می توانند آن را برای فروش بیشتر برای کسب وکار به کار ببرند.

طراحی بخش داخلی مغازه خرده فروشی موضوعی است که به تازگی در تلاش برای کمک به “بازرگانان” در عصر دیجیتال امروزی هستیم. ما در بخش دنیای مد نمناک می خواهیم به شما کمک کنیم اصول اولیه را پیاده کنید.

مطمئن نیستید کجا شروع به چیدمان فروشگاه و طراحی خرده فروشی کنید؟ در این بخش از نکات دکوراسیونی به برخی از اصول اولیه می پردازیم که در زمینه ایجاد فضای داخلی موثر است که مشتریان بیشتری را به فروشگاه جذب می کند.

ناحیه آستانه که به عنوان “منطقه برداشت فشار” نیز شناخته می شود، اولین فضایی است که مشتریان احتمالی هنگام ورود به فروشگاه وارد می شوند. آن به طور معمول شامل پنج تا 15 فوت مربع است که به اندازه کلی فروشگاه بستگی دارد. همچنین فضایی است که در آن مشتریان شما گذر از دنیای خارج را انجام می دهند و اولین سفارش را تجربه می کنند.

در این نقطه، خریداران هم چنین قضاوت انتقادی مثل این دارند که فروشگاه چقدر ارزان یا گران قیمت است و چقدر نورپردازی، لوازم، نمایش، و رنگ ها هماهنگ هستند از آنجایی که آن ها در حالت عبور هستند، احتمال بیشتری از دست دادن محصول، تابلوهاو… در آنجا وجود دارد.

طراحی داخلی خرده فروشی فرآیندی بی پایان است که همیشه می توانید آن را تغییر دهید، بهینه سازی، اضافه کردن، و … در پایان روز، دقیقا همان چیزی است که میخواهید تمرکز کنید.

مغازه لباس فروشی

اصول چیدمان مغازه لباس فروشی
یک مغازه دست وپا کنید

برای عرضه کالا مورد نظرتان دریک محل مناسب مغازه ای را دست و پا کنید . قبل از هر چیز به بررسی محله بپردازید و در دل محله و جایی که در آن رفت و آمد فراوان است مغازه ای بگیرید . جایی که ناخودآگاه نظر رهگذران را به خود جلب کند.

نوع کالا برای فروش

اگر نمی دانید چه کالایی را برای فروش در نظر بگیرید به این نکات توجه نمایید

1. علاقه تان را به نوع کالا در نظر بگیرید . شما هر چه به کالایی که می خواهید به فروش رسانید علاقمند باشید ،شور و اشتیاق بیشتر و انگیزه تان مضاعف می شود.

2. به محله ای که در آنجا می خواهید مغازه تان را بر پا کنید توجه نمایید و میزان نیاز افراد بومی را نسبت به نوع کالا بسنجید.

ورود و حرکت به سمت راست :

این یک واقعیت شناخته شده در جامعه خرده فروشی است و در آمریکای شمالی 90 % مصرف کنندگان به طور ناخود آگاه هنگام ورود به فروشگاه به سمت راست می روند اولین دیواری که آن ها می بینند اغلب به عنوان “دیوار قدرت” یاد می شود که تاثیر بالایی دارد .بنابراین، دقت کنید و توجه ویژه ای به آنچه که می خواهید به نمایش بگذارید و اینکه چطور آن را نمایش می دهید داشته باشید.

مطمئن شوید که توجه مشتری خود را با محصولاتی که در معرض نمایش می گذارید مشخص کنید، چه آیتم های فصلی یا جدید یا محصولات با سود بالا.به عنوان یک خرده فروش، تا جای ممکن از مبلمان، قفسه و ابزارهایی استفاده کنید تا مشتری راحت تردد کند این کار بسته به اندازه و چیدمان کلی فروشگاه بسیار متفاوت خواهد بود.

مراحل راه اندازی بوتیک

نکات راه اندازی مغازه لباس فروشی
یک مسیر تعریف کنید

یک مسیر مشخص باتوجه به اندازه و استایل بوتیک خود برای حرکت مشتریان از بدو ورود با استفاده از مبلمان، ویترین ها و سایر وسائل موجود در مغازه تان،ایجاد نمایید. دکوراسیون بوتیک خود را طوری طراحی نمایید که افراد بعد از ورود به مغازه به سمت راست حرکت کرده اند ، این حرکت را ادامه دهند و محصولات شما را بهتر ببینند. این کار شانس خرید را افزایش می دهد و به عبور و مرور در فروشگاهتان نظم می بخشد. این مسیر باید هدف دار باشد و مشتریتان را به جایی که می خواهید هدایت کند.

سعی کنید سرعت حرکت مشتریان را کم کنید

شما بابت طراحی دکوراسیون بوتیک خود مقدار زیادی وقت و هزینه می کنید . برخی از مشتری ها با عجله و بدون نگاه به بوتیک شما به بیرون از مغازه می روند و همه زحمت های شما را نادیده می گیرند بنابراین برای فروش بیشتر شما باید کاری کنید که در حرکت سریع مشتری وقفه ای ایجاد گردد مثلا یک محصول خاص، یک علامت، یک تابلو و… می توانید توجه مشتری را جلب کنید و حرکت او را آهسته تر نمایید.

ایده هایی خلاقانه برای طراحی دکوراسیون ارزان :
رنگ کردن دیوار شاخص :

نقاشی یک دیواربا یک رنگ برجسته، یک راه مقرون به صرفه برای نه تنها رنگ و لعاب دادن به فضا بلکه بزرگ تر به نظر رسیدن است . لنگدان، متخصص طراحی و نویسنده راه حل های فضایی کوچک ، می گوید یک دیوار با رنگ برجسته توهم عقب نشینی در فضا را ایجاد می کند. قرار دادن پارچه یا کاغذدیواری چاپی روی یکی از دیوارها روش دیگری برای رسیدن به همان تاثیر است.

طراحی بوتیک مردانه

دکوراسیون داخلی مغازه لباس فروشی
ایجاد افکت پنجره :

پنجره ها می توانند فضای کوچک را باز کنند و به نظر بزرگ تر برسند. در ، یک فروشگاه لوازم جانبی و مد صاحبان خانه فضاهای پنجره را به دیوارها تقسیم کردند و دو اتاق کوچک را از هم جدا کردند تا فضای خالی بیشتری ایجاد کنند.

در یک اتاق دیگر، ، صاحب مشترک، پانل های خورشیدی سفید را در کل دیوار قرار داده، و این توهم را ایجاد می کند. در بخش دنیای مد نمناک میخوانید که پرده های آویزان بلند راه دیگری برای ایجاد اثر پنجره است و این باعث می شود که در یک فضای کوچک، نور و جنبش بیشتری ایجاد شود.

قفسه و طبقه ها در طراحی دکوراسیون بوتیک

در طراحی دکوراسیون بوتیک برای نمایش خرده ریزها از شلف های دیواری و باکس های زمینی استفاده کنید. از باکس ها می توانید به عنوان محل نشستن هم استفاده کنید.

فکرکردن به صورت عمودی :

نمایش اقلام در سطوح مختلف، فضای بیشتری را به حداکثر می رساند و برای مشتریان بصری جذاب است. قفسه سقفی در سطوح مختلف ساده ترین راه برای رسیدن به این اثر است.همچنین می توانید موارد دیگر را از سقف به کف بپوشانید تا چشم را بالا ببرید و احساس یک فضای بزرگتر را ایجاد کنید.

نورپردازی بوتیک چ

راه اندازی فروشگاه آنلاین و مغازه لباس فروشی
جلوگیری از نگاه کلان:

مدیریت کنید کالا ی بیشتری اضافه کنید اما با استفاده از رنگ های خنثی، مانند عاج و خاکستری برای مبلمان و اقلام بزرگتر، از یک نگاه کلان جلوگیری کرد. سپس فضا را با آیتم های روشن تر مانند گلدان ها و بالش ها شاخص کنید. او همچنین اطمینان می دهد که کالا هارا بیش از حد با هم جمع نکنید سعی می کنیم آن را ظریف نگاه داریم و به آن فضای بیشتری دهیم.”

فراتر از قفسه:

قفسه بندی می تواند راهی بسیار موثر برای به حداکثر رساندن فضای دیوار خود باشد، اما همچنین می توانید روش های خلاقانه تر و فضای ذخیره سازی را برای نمایش محصولات پیدا کنید به جای یک جعبه بزرگ برای جواهرات و دیگر اقلام کوچک، توصیه می شود یک نقاشی قدیمی در قاب چارچوب بزنید که فضای کوچکی را اشغال می کند .

استفاده از قفسه های باز به عنوان تقسیم کننده

جدا کردن بخش های کوچک مغازه چالش برانگیز است، اما قفسه های باز و بلند می توانند راهی موثر برای تقسیم فضا و همچنین نمایش محصولات و ایجاد احساس راحتی باشند. قفسه های باز نیز انعطاف پذیر هستند، به شما این امکان را می دهد که هر دو طرح و کالا را به آسانی تغییر دهید.

قفسه بندی بوتیک

قفسه بندی مغازه لباس فروشی و بوتیک
فضا را به روش های مختلف روشن کنید

نورپردازی در هر فروشگاه خرده فروشی اهمیت دارد اما در محدوده ی شگرفی بسیار مهم است. اگر گوشه ای از فروشگاه به خوبی روشن نباشد لنگدان توصیه می کند با استفاده از ترکیبی از چراغ ها لامپ ها، عکس های چراغی استفاده کنید این ترکیب نه تنها اطمینان حاصل می کند که کل فضا به خوبی روشن است، بلکه باعث شادی و تنوع نیز می شود.

موسیقی اختصاصی تهیه کنید

در فروشگاه موسیقی اهمیت فراوانی دارد. نوع موسیقی نشان دهنده تفکرات و شخصیت فرد است بنابراین موسیقی که می خواهید در فروشگاه خود پخش کنید را با دقت خاصی انتخاب کنید و یا موسیقی اختصاصی برای فروشگاهتان تهیه نمایید.

برای تزئین، از تصاویر کمک بگیرید

برای تزیین دکور بوتیک خود از تصاویر استفاده کنید و تصاویری را انتخاب نمایید که ایده خلاقانه ای در تصویر نهفته باشد. مثلا اگر بوتیک لباس بچه گانه دارید، از تصاویر کودکان در حال بازی کردن با حیوانات کمک بگیرید و با استفاده صحیح از آثار هنری احساسات مشتریان خود را برانگیزید . با مشاهده این آثار هنری مشتری با سلیقه و طبع شما آشنا می شود و در صورت هم نظر بودن با شما دفعات بعد نیز مغازه شما را برای خرید انتخاب می کند.

موسیقی بوتیک

طراحی داخلی مغازه لباس فروشی
مخاطبان خود را شناسایی کنید

مشتریان شما اغلب چه سنی دارند ، چه جنسیتی هستند و سلیقه آنان چگونه است ؟ شما باید با شناسایی بهتر مخاطبانتان طراحی دکوراسیون را بر اساس سلیقه و نظر مشتریان بچینید مثلا اگر مشتریان شما بیشتر مادران باردار هستند، می توانید برای برانگیختن احساسات آنها از رنگ های پاستلی، موسیقی ملایم و نقاشی هایی با موضوع کودکان بوتیک خود را دکور کنید . اگر مشتریان تان افراد جوان هستند آنها را با موسیقی های انرژی بخش و ویترین هایی با طراحی چشم گیر به خرید ترغیب کنید.

ذهن مشتری را به سمت خرید سوق دهید

دکور بوتیک باید با هدف ترغیب مشتری به خرید طراحی شود . چیدمان ویترین باید طوری باش که نظر مشتری به کالا هایی با قیمت بالاتر جلب شود. برای این کار بهتر است در کنار این کالا ها عروسک، پوستر و یا پارچه های زیبا قرار دهید . شما می توانید قسمت هایی را که برای قرار دادن گرانترین اجناس خود در نظر گرفته اید را با عناصر دلخواه و مناسب دکور کنید و اینگونه نظر مشتری را به این کالاها جلب نمایید.

صندوق در طراحی فروشگاه

صندوق جایی که کالاهای انتخاب شده توسط مشتری بسته بندی می شوند و وجه آن دریافت می شود ، مهم ترین قسمت های یک مغازه است. در قسمت در خروجی یک میز مناسب قرار دهید تا صندوق، اجناس خریداری شده و دستگاه های پز روی آن قرار دهید و بر ترددها نظارت کامل داشته باشید.

راه اندازی شبکه خرید آنلاین

امروزه اکثر افراد در فضای مجازی سیر می کنند بنابراین برای فروش بیشتر بعد از راه اندازی مغازه، شبکه خرید آنلاین راه اندازی کنید. اینگونه شما می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید .

در سایت محل دقیق بوتیک تان را روی نقشه مشخص کنید و اطلاعات کاملی از کالاها را قرار دهید تامردم به راحتی شمارا پیدا کنند و اجناس شما را مشاهده کنند. در صورت پسندیدن اجناستان توسط مشتری او با دادن آدرس و واریز پول می تواند اقدام به خرید نماید و شما می توانید جنس مورد نظر را برای او ارسال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *